Slovo místostarosty

srpen 2016

Za poslední měsíc se událo několik změn na radnici. Asi tou, která je nejvíce vidět, je ta, že máme o jednoho místostarostu více a tím je Jiří Baštář. S tím souvisí, že já jsem se vrátil ke svému „civilnímu“ zaměstnání a proto mě opět potkáváte na ulicích v uniformě městského strážníka. Kompetence a rozdělení pracovní činnosti u místostarosty mi zůstávají jako dříve, jen výplatu za výkon místostarosty mám poloviční (práci vykonávám ve svém volném čase). Druhou půlku dostane druhý místostarosta. To jsem měl potřebu dovysvětlit, protože to jsou otázky, které mi lidé nejvíce pokládají.

Nyní již bych chtěl upozornit na změnu v dopravních spojeních, která se podařila dohodnout. Jedná se o ranní školní autobus, který vyjížděl z Jemnice v 7:10hod. (jel přes místní část Borek v 7:27hod.) končil v Dačicích na autobusovém nádraží v 7:34hod. Poté pokračoval do místní části Malý Pěčín, kde odjížděl v 7:40hod. a v Dačicích byl 7:50hod. Rodiče dětí si stěžovali, že autobus od Jemnice jako jediný nezajížděl ke „staré“ škole a také, že z Malého Pěčína děti nestihnou dojít na začátek vyučování do „nové“ školy. JIKORD (Jihočeský koordinátor dopravy) vzal argumenty v potaz a od září 2016 bude změna! Školní autobus z Jemnice (spoj číslo 340571 8) bude vyjíždět o pět minut dříve (všude na trase bude o pět minut dřív) a pojede ke „staré“ škole, kde bude končit! Školní autobus z Malého Pěčína (spoj číslo 340540 8) bude vyjíždět o šest minut dříve a bude končit také v ul. Komenského!

Dále se JIKORDEM a s Českými dráhami snažíme dohodnout změnu vlakových spojů, aby do Dačic přijížděly, tak, aby navazovaly na pracovní dobu podniků se směnným provozem. Přáním je, aby lidé do zaměstnání mohli opět začít jezdit vlakem a nemuseli cestovat osobními vozy.

Přijměte ode mne také jednu pozvánku na mezinárodní cyklistický etapový závod Okolo jižních Čech, kde 120 - 150 závodníků změří své síly. Dne 4. 9. 2016 v 11:00hod. bude v Dačicích na Havlíčkově nám. poprvé v historii start páté závěrečné etapy tohoto závodu. Tato etapa bude měřit 156 Km a povede mimo jiné i přes Hradišťko, Staré Hobzí, Český Rudolec, Kamenici nad Lipou, Lodhéřov do Jindřichova Hradce, kde bude cíl. Dvě hodiny před začátkem startu tj. od 9:00 bude na pódium na Havlíčkově nám. v Dačicích probíhat doprovodný kulturní program, kde bude možnost podívat se depa cyklistických stájí, vystoupení Dačických mažoretek, bude hrát živá muzika a probíhat soutěže o zajímavé ceny. Poté se všichni závodníci seřadí a proběhne slavnostní start se zahřívací jízdou po Dačicích (od Havlíčkova nám., ul. Göthova, Palackého nám. před radnicí, ul. Krajířova, ul. Bratrská, ul. Sokolská, ul. Komenského, ul. Jiráskova, ul. Hradecká zpět na Havlíčkovo nám.). Poté peloton plynule přejede směrem na Hradišťko, kde se již začne opravdu závodit. Nezbývá než si přát pěkné počasí a plno diváků. Informace budou během srpna zveřejňovány na plakátovacích plochách, facebookových stránkách, DATLovi.

Bc. Miloš Novák

 

 

9. 8. 2016